Láska na prenájom cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Exkluzívny rozhovor s hviezdou Lásky na prenájom: Poviem vám, ako vznikla pieseň Edy a Serkana

16. 05 2022 07:45 | Jakub Trajteľ
Başak Gümülcinelioğlu
Başak Gümülcinelioğlu Foto: Okan Erkmen

Čo ju spája s jej seriálovou Pırıl a ako vznikol nápad, že naspieva pieseň hlavného páru?

V obľúbenom romantickom seriáli Láska na prenájom stvárnila 30-ročná červenovláska Başak Gümülcinelioğlu postavu sebavedomej Pırıl. Čo má so svojou seriálovou rolou spoločné, ako vznikol nápad naspievať pesničku hlavného páru, ale aj či bolo nakrúcanie náročnejšie počas pandémie, prezradí vám v prvej časti exkluzívneho rozhovoru.

Čo máte spoločné s postavou Pırıl zo seriálu Láska na prenájom? Má nejakú vlastnosť, ktorú by ste si od nej chceli požičať?
Başak Gümülcinelioğlu: Pırıl je veľmi pracovitá, čestná a silná postava. Myslím si, že v tomto smere sme si dosť podobné. Ja som však oveľa emotívnejšia ako ona. Aj vo chvíľach chaosu dokázala zaujať jasný a pevný postoj. Milovala som túto jej stránku.

Başak Gümülcinelioğlu
Foto: Okan Erkmen
 


Je to len náhoda, že vám tvorcovia seriálu Láska na prenájom zverili práve rolu Pırıl, ktorá pracuje v architektonickej firme, keďže aj vy ste vyštudovali architekúru? Bol v tom nejaký zámer?
B. G.:  Najprv som študovala hudobné divadlo, až potom som sa rozhodla pre architektúru. Následne som sa zas vrhla na štúdium múzických umení. Nemám teda vyštudovanú len architektúru. Bola to úplná náhoda, že mi v seriáli dali takúto rolu, ale ako herečke mi tento detail uľahčil prácu. Nemusela som si totiž nič zisťovať a učiť sa o architektúre a architektoch, keďže som tieto vedomosti mala zo školy.

K seriálu ste naspievala aj pieseň ústredného páru s názvom Zaklop na moje dvere (Sen Çal Kapımı), ktorá má na YouTube viac ako 22 miliónov pozretí. Ako vznikol nápad, že pre seriál naspievate romantickú skladbu Edy a Serkana?
B. G.: Keď som jedného dňa bola doma, zrazu prišla inšpirácia a napísala som pesničku a následne som k tomuto textu zložila aj hudbu. Odhodlala som sa výsledok pustiť nášmu režisérovi a producentovi. Všetci si pesničku okamžite zamilovali, a tak sa touto zhodou náhod dostala pesnička do seriálu Láska na prenájom. Zároveň ju veľmi pozitívne prijali aj diváci a mňa to veľmi teší.


Počas nakrúcania seriálu vládla na celom svete pandémia koronavírusu. Ako prebiehalo natáčanie počas pandémie COVID-19? Bolo zložitejšie?
B. G.: Okrem prvých dvoch týždňov to nebol veľký problém. Človek si zvykne na všetko a my sme sa to tiež naučili. Mali sme skrátka prácu, ktorú sme museli odrobiť. Čo je však dôležitejšie, milovali sme túto prácu. To je dôvod, prečo nás koronavírus až tak veľmi nevystrašil.

Aké bolo pracovať na pľaci s detským hercom, ktorý si zahral jej syna, ale aj o tom, ako sa predstaviteľka Pırıl udržiava vo forme, si prečítajte v druhej časti rozhovoru na ďalšej strane.


Upútavka

 
Láska na prenájom: FINÁLE - vo štvrtok, 23. júna, o 20.30!
Sledujte celé epizody na